4.Sınıf Matematik Uzunlukları Ölçme, Çevre ve Alan Bir masa örtüsünün uzunluğu 120 cm, genişliği 80 cm?dir. Bu örtünün etrafına 2 sıra dantel çekildiğinde, kaç metre dantel kullanılır?

Hata
Soru

İlk kez yanlış bir soru yaptım. Bana yardım eder misiniz. Bir masa örtüsünün uzunluğu 120 cm, genişliği 80 cm?dir. Bu örtünün etrafına 2 sıra dantel çekildiğinde, kaç metre dantel kullanılır? diye bir soru varmış. Kimse yapamamış ben baktım ama ben de yanlış yaptım. Yardım edin lütfen. Sorunun cevabını kim yazarsa çok teşekkür edeceğim. 4.Sınıf Matematik Uzunlukları Ölçme, Çevre ve Alan konusuyla alakalı bu soru. Bir masa örtüsünün uzunluğu 120 cm, genişliği 80 cm?dir. Bu örtünün etrafına 2 sıra dantel çekildiğinde, kaç metre dantel kullanılır??


1) Bir masa örtüsünün uzunluğu 120 cm, genişliği 80 cm?dir. Bu örtünün etrafına 2 sıra dantel çekildiğinde, kaç metre dantel kullanılır?

   A) 4
   B) 6
   C) 8
   D) 12Yukarıdaki sorunun cevabını biliyorsanız aşağıdan yazın lütfen.

4.Sınıf Diğer Dersler Etkinlik ve Soruları 3 hafta önce 0 Cevap 35 İzlenme
4.Sınıf Diğer Dersler Etkinlik ve Soruları, 4.Sınıf, Matematik, Uzunlukları Ölçme, Çevre ve Alan, 4.Sınıf sorusu, Matematik sorusu, 4.Sınıf Matematik soruları,

Yazar:Poyraz Cantürk

Poyraz Cantürk, henüz kendi hakkında bir şeyler yazmamış.

Cevapla

Üye girişi yaparsanız aşağıdaki bilgileri girmeniz gerekmez. Üye Ol - Giriş Yap

Güvenlik Kodu Resmi


Bu Bilgiye Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapabilirsiniz.