6.Sınıf Fen ve Teknoloji 2.Ünite:Kuvvet ve hareket Kilolarından şikayet eden manken zaman tüneline konularak uzayda çekim kuvveti yerin çekim kuvvetinin 8 katı olan yerde ağırlığı 320 kg ?f olarak ölçülüyor bu durumu aşağıdakilerden hangisi en iyi açıklar.

Hata
Soru

Kilolarından şikayet eden manken zaman tüneline konularak uzayda çekim kuvveti yerin çekim kuvvetinin 8 katı olan yerde ağırlığı 320 kg ?f olarak ölçülüyor bu durumu aşağıdakilerden hangisi en iyi açıklar. diye bir soru var. Yapamadım. Sorunun tamamı aşağıdadır. Lütfen yardım edin arkadaşlar. Bu soruyu bilen yazsın. 6.Sınıf ile ilgili soruyu çözebilene bravo. Fen Bilimleri dersi ile ilgili bu soru. 3.Ünite:Kuvvet ve Hareket konusunda iyi olanlar yazsın lütfen. Teşekkürler.


1) Kilolarından şikayet eden manken zaman tüneline konularak uzayda çekim kuvveti yerin çekim kuvvetinin 8 katı olan yerde ağırlığı 320 kg ?f olarak ölçülüyor bu durumu aşağıdakilerden hangisi en iyi açıklar.

   A) Aracın bozuk olması
   B) Sıcak ortamdan soğuk ortama geçiş yapması
   C) kütlesinin artması
   D) çekim kuvvetinin fazla olmasıYukarıdaki sorunun cevabını biliyorsanız aşağıdan yazın lütfen.

6.Sınıf Diğer Dersler Etkinlik ve Sorular 2 ay önce 0 Cevap 26 İzlenme
6.Sınıf Diğer Dersler Etkinlik ve Sorular, 6.Sınıf, Fen Bilimleri, 3.Ünite:Kuvvet ve Hareket, 6.Sınıf sorusu, Fen Bilimleri sorusu, 6.Sınıf Fen Bilimleri soruları,

Yazar:Melisa Göçen

Melisa Göçen, henüz kendi hakkında bir şeyler yazmamış.

Cevapla

Üye girişi yaparsanız aşağıdaki bilgileri girmeniz gerekmez. Üye Ol - Giriş Yap

Güvenlik Kodu Resmi


Bu Bilgiye Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapabilirsiniz.