6.Sınıf Sosyal Bilgiler 2.Ünite:Yeryüzünde Yaşam Denize uzak olan bölgelerden Doğu Anadolu Bölgesi; İç Anadolu ve ?Güneydoğu Anadolu Bölgelerine göre daha yüksektir. Bu durum, Doğu Anadolu Bölgesi?nde aşağıdakilerden hangisinin artmasına neden ol­muştur?

Hata
Soru

Dün arkadaşım gönderdi bu soruyu bana ama tam emin olamadım. Siz de cevabını yazar mısınız aşağıya. Denize uzak olan bölgelerden Doğu Anadolu Bölgesi; İç Anadolu ve ?Güneydoğu Anadolu Bölgelerine göre daha yüksektir. Bu durum, Doğu Anadolu Bölgesi?nde aşağıdakilerden hangisinin artmasına neden ol­muştur?? sorusunun cevabı ne acaba? 6.Sınıf 2.Ünite:Yeryüzünde Yaşam ile ilgili Çoktan Seçmeli bir soruymuş. Sosyal Bilgiler konusunda iyi olanların cevabını dört gözle bekliyorum arkadaşlar.


1) Denize uzak olan bölgelerden Doğu Anadolu Bölgesi; İç Anadolu ve ?Güneydoğu Anadolu Bölgelerine göre daha yüksektir. Bu durum, Doğu Anadolu Bölgesi?nde aşağıdakilerden hangisinin artmasına neden ol­muştur?

   A) Yağış miktarının
   B) Sanayi tesislerinin
   C) Tarım ürünü çeşidinin
   D) Nüfus yoğunluğununYukarıdaki sorunun cevabını biliyorsanız aşağıdan yazın lütfen.

6.Sınıf Sosyal Bilgiler Etkinlik ve Soruları 2 hafta önce 0 Cevap 23 İzlenme
6.Sınıf Sosyal Bilgiler Etkinlik ve Soruları, 6.Sınıf, Sosyal Bilgiler, 2.Ünite:Yeryüzünde Yaşam, 6.Sınıf sorusu, Sosyal Bilgiler sorusu, 6.Sınıf Sosyal Bilgiler soruları,

Yazar:Timur Akçakoca

Timur Akçakoca, henüz kendi hakkında bir şeyler yazmamış.

Cevapla

Üye girişi yaparsanız aşağıdaki bilgileri girmeniz gerekmez. Üye Ol - Giriş Yap

Güvenlik Kodu Resmi


Bu Bilgiye Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapabilirsiniz.