6.Sınıf Sosyal Bilgiler Eski Anadolu Medeniyetleri Yukarıda İlk Çağ medeniyetlerine ait bazı bilgiler verilmiştir. Bunlardan hangileri medeniyetlerin birbirinden etkilendiklerinin kanıtı olarak gösterilebilir?

Hata
Soru

Admin cevap verir misin lütfen? Soru Şöyle:Yukarıda İlk Çağ medeniyetlerine ait bazı bilgiler verilmiştir. Bunlardan hangileri medeniyetlerin birbirinden etkilendiklerinin kanıtı olarak gösterilebilir?? Hemen cevap lazım bana. Arkadaşlar siz de cevap yazın lütfen. Doğru bilenler yazsın. Boş geçeni şikayet ederim. Hatalı yazanı da bildiririm. 6.Sınıf Eski Anadolu Medeniyetleri konusunda bilgili olanlar yazsın. Sosyal Bilgiler dersiyle alakalı bu soru.I.Hititler anal adı verilen, kralların icraatlarını anlatan yıllıklar tutmuşlardır.
II.Urartular Asur çivi yazısını kullanmışlardı.
III. İbraniler tek tanrı inancını benimsemişlerdir.
IV. Fenikelilerin buldukları 22 harfli alfabe Romalılar tarafından geliştirilmiştir.
1) Yukarıda İlk Çağ medeniyetlerine ait bazı bilgiler verilmiştir. Bunlardan hangileri medeniyetlerin birbirinden etkilendiklerinin kanıtı olarak gösterilebilir?

   A) II.-III
   B) II-IV
   C) III-IV
   D) I-IVYukarıdaki sorunun cevabını biliyorsanız aşağıdan yazın lütfen.

6.Sınıf Sosyal Bilgiler Etkinlik ve Soruları 3 hafta önce 0 Cevap 9 İzlenme
6.Sınıf Sosyal Bilgiler Etkinlik ve Soruları, 6.Sınıf, Sosyal Bilgiler, Eski Anadolu Medeniyetleri, 6.Sınıf sorusu, Sosyal Bilgiler sorusu, 6.Sınıf Sosyal Bilgiler soruları,

Yazar:Melih Olpak

Melih Olpak, henüz kendi hakkında bir şeyler yazmamış.

Cevapla

Üye girişi yaparsanız aşağıdaki bilgileri girmeniz gerekmez. Üye Ol - Giriş Yap

Güvenlik Kodu Resmi


Bu Bilgiye Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapabilirsiniz.