7.Sınıf Fen ve Teknoloji 2.Ünite:Kuvvet ve hareket Bir yayın ucuna 10N ağırlığında bir cisim asıldığında boyu 25cm, 25N ağırlığında bir cisim asıldığında boyu 28cm olmaktadır. Buna göre bu yayın serbest hâldeki boyu kaç cm'dir? (yayda bozulma olmamıştır.)

Hata
Soru

Bilmeyenler yazmasın ama çok önemli doğru cevap lazım bana. Soru: Bir yayın ucuna 10N ağırlığında bir cisim asıldığında boyu 25cm, 25N ağırlığında bir cisim asıldığında boyu 28cm olmaktadır. Buna göre bu yayın serbest hâldeki boyu kaç cm'dir? (yayda bozulma olmamıştır.) diye bir soruymuş. Fen Bilimleri dersiyle ilgili bu soruyu bilenden Allah razı olsun. Lütfen cevap yazın arkadaşlar. Zaten cevap yazınca puan da kazanıyorsunuz. 7.Sınıf 2.Ünite:Kuvvet ve Hareket konularından biraz desteğe ihtiyacım var.


1) Bir yayın ucuna 10N ağırlığında bir cisim asıldığında boyu 25cm, 25N ağırlığında bir cisim asıldığında boyu 28cm olmaktadır. Buna göre bu yayın serbest hâldeki boyu kaç cm'dir? (yayda bozulma olmamıştır.)

   A) 23cm
   B) 15cm
   C) 20cm
   D) 3cmYukarıdaki sorunun cevabını biliyorsanız aşağıdan yazın lütfen.

7.Sınıf Diğer Dersler Etkinlik ve Soruları 2 ay önce 0 Cevap 109 İzlenme
7.Sınıf Diğer Dersler Etkinlik ve Soruları, 7.Sınıf, Fen Bilimleri, 2.Ünite:Kuvvet ve Hareket, 7.Sınıf sorusu, Fen Bilimleri sorusu, 7.Sınıf Fen Bilimleri soruları,

Yazar:Tankut Aydın

Tankut Aydın, henüz kendi hakkında bir şeyler yazmamış.

Cevapla

Üye girişi yaparsanız aşağıdaki bilgileri girmeniz gerekmez. Üye Ol - Giriş Yap

Güvenlik Kodu Resmi


Bu Bilgiye Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapabilirsiniz.