E-Bordro ile Maaş Sorgulama Ekranı (E-Bordo Memur Maaşı Tıkla Öğren)

Hata
Soru

E-Bordro ile memur maaş sorgulaması yapabilirsiniz. E Bordo maaş sorgulama ekranına ulaşmak için ne yapmalısınız? E-Bordro sistemine giriş çok kolay. Haberimizde yer alan bilgiler doğrultusunda E-Bordo sistemine girip maaş sorgulayabilirsiniz. Memurlar için maaş sorgulama ekranı. Sorgulama ekranında yer alan bilgileri girerk memur maaşınızı sorgulayabilirsiniz. E-Bordro memur maaş ekranı ve E-Bordo ayrıntıları milliyet.com.tr'de (E-Bordro ile maaş sorgulama)

E-Bordro sistemi ile maaşınızı sorgulamanız çok kolay. Memurların maaş sorgulama sistemi E-Bordro. E-Bordro ile maaşınızı sorgulamak için haberimizdeki linke tıklamanız yeterli. E Bordro maaş ekranına gerekli bilgileri girdiğinizde kolaylıkla maaşınız ile ilgili son bilgilere ulaşabilirsiniz. E-Bordro maaş sorgulama sistemi ve dahası milliyet.com.tr'de (E-Bordro ile maaş sorgula)

E-BORDRO MAAŞ SORGULAMA İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

E-Bordro sistemi devlet memurlarının maaşlarının ne kadar yattığını görebilmeleri için yapılmış bir sistemdir. E-Bordro sistemine giriş yapabilmeniz için yazının devamında size bir link verilmiştir. Bu linke tıklayarak E-Bordro sistemine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. E-Bordro için linke tıkladıktan sonra T.C kimlik numaranızı, memuriyet sicil numaranızı ve emekli sicil numaranızı yazınız. Ancak memuriyet sicil numaraları sisteme daha önce tanıtılmadığı için E-Bordro sistemine girerken bir sorun yaşıyorsanız memuriyet sicil no kısmına 1 ya da 0 yazıp giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

E-Bordro İle İlgili İşlemler Hakkında Açıklama

Say200i sistemine memuriyet sicil numaralarının ya da emekli sicil numaralarının girilmemesi, hatalı ya da eksik girilmesi gibi durumlarda hata mesajı alarak E-Bordrolarına ulaşamayan kişiler çalıştıkları kurumun mutemetlerine danışarak hatalı ya da eksik yazmış oldukları emekli sicil numaralarını ya da memuriyet sicil numaralarını çalıştıkları kurumun muhasebe biriminden düzelttirmeleri gerekmektedir.

Milli eğitim Bakanlığı’nda çalışan personeller ise kurumlarının kendilerine memuriyet sicil numarası vermediğini, memuriyet sicil numarası yerine mebsis numarasının verildiğini kuruma bildirmişlerdir. Bu tarz sorunlar yaşayan personellerin hizmet ettikleri kurumun mutemetlerine başvurarak, say2000i sisteminde memuriyet sicil numarası kısmına mebsis numarasını girdirerek bu sorunlarını çözebilmektedirler. Tüm bunları yaptıktan sonra eğer bordronuza ulaşamıyor iseniz [email protected] adresinden e-posta yoluyla bilgi alabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı E-Bordro Sorgulama

Daha önce de bahsettiğimiz gibi E-Bordro sistemi devlet memurlarının son ay yatan maaşlarını görebilmeleri için oluşturulmuş bir sistemdir. Milli Eğitim Bakanlığı’nda hizmet veriyorsanız yazının üst kısmında size vermiş olduğumuz linke tıklayarak E-Bordro’nuzu görmeniz mümkün olacaktır. E-Bordro için linke tıkladıktan sonra karşınıza gelen sayfada T.C kimlik numaranızı, emekli sicil numaranızı ve memuriyet sicil numaranızı girdiğiniz takdirde E-Bordro’nuzu alabilirsiniz.

E-Bordro İle Memur Maaşı Nasıl Sorgulanır?

Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü tarafından açılan E-Bordro sistemi sayesinde devlet memurları son ay yatan maaşlarını rahatlıkla ve sorunsuz bir şekilde görebilmektedir. E-Bordro sistemi üzerinden işlem yapabilmek için yazının üst kısmında verilen linke tıklamanız yeterlidir. Linke tıkladıktan sonra E-Bordro sistemine ulaşmış olursunuz ve böylelikle öğrenmek istediklerinizi öğrenebilirsiniz. Linke tıkladıktan sonra açılan sayfada sizden bazı işlemleri tamamlamanız istenecektir. Bu işlemleri aşağıdaki şekilde yapabilirsiniz.

  • Karşınıza gelen sayfada E-Bordro için ilk olarak T.C kimlik numaranızı giriniz.
  • E-Bordro için T.C kimlik numaranızı girdikten sonra memuriyet sicil numarası kısmına memuriyet sicil numaranızı yazınız.
  • E-Bordro için Emekli sicil numarası kısmına emekli sicil numaranızı yazınız.
  • E-Bordro için Ay kısmına hangi yıl ve hangi aydaki maaş bordronuzu görmek istiyorsanız bu alana istediğiniz tarihleri yazınız.
  • Tüm bunlardan sonra E-Bordro için istihdam tipi kısmını doldurmanız gerekecektir. Bu bölümde iki alt sekme vardır. Bu sekmelerden birisi ‘’Memur’’ diğeri ise ‘’Kadro Karşılığı Sözleşmeli’’ sekmesidir. Eğer kurumda kadrolu olarak çalışıyorsanız ‘’Memur’’ seçeneğini, eğer kadrolu değil de sözleşmeli olarak çalışıyorsanız ‘’Kadro Karşılığı Sözleşmeli’’ seçeneğini seçiniz.
  • Ardından E-Bordro için kutucukta verilen karakterleri girerek son olarak ‘’Gönder’’ butonuna basınız.
  • Bu sayede E-Bordro sistemine giriş yapmış olacaksınızdır. Girişten sonra E-Bordro sistemi üzerinden maaşınızı hesaplayabilir, maaşınızın çıktısını alabilirsiniz.

2014 Yılının Memur Maaş Zamları

Tüm kamu çalışanları için 2014 yılının memur maaşları 125 liralık bir artış gösterecektir. Ayrıca enflasyon oranına bağlı kalınarak memur maaşlarına herhangi bir fark ödenmeyecektir. Ancak bu durum 2015 yılında değişecektir. 2015 yılında memur maaşlarına altışar aylık periyodda 3+3 artışa ek olarak eğer enflasyon %3 oranını aşarsa enflasyon farkı ödenecektir. Çalışan memurların gelecekte alacakları emekli maaşlarına taban aylığa yapılacak artış yansıyacaktır. Böylelikle memurların emekli maaşlarında bir yükseliş olması beklenmektedir.

2014 Memur Maaşları

Unvan : Doktor Derece: 7/1 (Temmuz 2013 - 3.310) (Ocak 2014 - 3.435)

Unvan : Mühendis (Büro) Derece: 1/4 (Temmuz 2013 - 3.522) (Ocak 2014 - 3.647)

Unvan : Hemşire (Lise) Derece: 11/3 (Temmuz 2013 - 2.233) (Ocak 2014 - 2.358)

Unvan : Araştırma görevlisi Derece: 7/1 (Temmuz 2013 - 2.484) (Ocak 2014 - 2.609)

Unvan : Profesör Derece: 1/4 (Temmuz 2013 - 5.047) (Ocak 2014 - 5.172)

Unvan : Vaiz Derece: 1/4 (Temmuz 2013 - 2.655) (Ocak 2014 - 2.780)

Unvan : Avukat Derece: 1/4 (Temmuz 2013 - 4.001 (Ocak 2014 - 4.126)

Unvan : Memur Derece: 9/1 (Temmuz 2013 - 2.041 (Ocak 2014 - 2.166)

Unvan : Öğretmen Derece: 1/4 (Temmuz 2013 - 2.469) (Ocak 2014 - 2.594)

Unvan : Polis memuru Derece: 8/1 (Temmuz 2013 - 2.784) (Ocak 2014 - 2.909)

Unvan : Uzman Doktor Derece: 1/4 (Temmuz 2013 - 4.043) (Ocak 2014 -4.168)

Unvan : Müsteşar Derece: 1/4 (Temmuz 2013 - 7.694) (Ocak 2014 - 7,819)

Unvan : Genel Müdür Derece: 1/4 (Temmuz 2013 - 6,736) (Ocak 2014 - 6,861)

Unvan : Şube Müdürü (Üniversite) Derece: 1/4 (Temmuz 2013 - 3.446) (Ocak 2014 - 3,571)

E-Devlet Şifresi ve E-Bordro Uygulaması

E-Bordro ile ilgili işlemlerinizi e-devlet sistemi üzerinden giriş yaparak da yapmanız mümkündür. Ancak E-Devlet sisteminden E-Bordro için faydalanmak istiyorsanız bir E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. Eğer E-Devlet şifrenizi bilmiyorsanız size yakın olan herhangi bir PTT şubesine giderek yalnızca 2 TL ödeyip E-Devlet şifrenizi öğrenebilirsiniz. E-Bordro sistemi ile net ve brüt maaş bilgilerinizi, maaşınıza yapılan kesintilerin ne kadar olduğunu ve son ay yatan memur maaşınızın ne kadar olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz. E-Bordro’nuza E-Devlet sistemi aracılığıyla ulaşabilmek için E-Devlet sistemine giriş yapmanız gerekmektedir. E-Bordro için E-Devlet sayfasını açtığınızda T.C kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi yazarak ‘’Kimliğimi Şimdi Doğrula’’ butonuna basarak kimlik doğrulama yapınız. E-Bordro için E-Devlet sistemine girmiş olacaksınız. Açılan sayfada E-Bordro için sol tarafta bulunan ‘’Kurumlar’’ adlı sekmeden ‘’Maliye Bakanlığı’’ndan ‘’Maliye Bakanlığı E-Bordro Hizmeti’’ adlı  sekmeye tıklayınız. Bu sekmeden E-Bordro’ya kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Bilgisayar ve İnternet 6 yıl önce 0 Cevap 160 İzlenme
Bilgisayar ve İnternet, e-bordro, ebordro, muhasebat, muhesebat, bordro,

Yazar:Mustafa Altın

Ordan burdan bilgiler...

Cevapla

Üye girişi yaparsanız aşağıdaki bilgileri girmeniz gerekmez. Üye Ol - Giriş Yap

Güvenlik Kodu Resmi


Bu Bilgiye Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapabilirsiniz.