Hüseyin Gülerce Kimdir Hüseyin Gülerce Kimdir Nedir? Hüseyin Gülerce Kimdir İle İlgili Bilgiler

Hata
Soru

Hüseyin Gülerce Kimdir ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz. Aşağıda Hüseyin Gülerce Kimdir ile ilgili detaylı bilgi ve anlatımlar verilmiştir.
Hüseyin Gülerce Kimdir ile ilgili yorum ve yazılar üyelerimiz tarafından ekleniştir. Hüseyin Gülerce Kimdir Nedir?, Hüseyin Gülerce Kimdir Ne demektir, Hüseyin Gülerce Kimdir Anlamı nedir? gibi soruların cevabını sitemizden bulabilirsiniz. Ayrıca diğer konular ile ilgili bilgileri Makaleler kategorimizden bulabilirsiniz.

Hüseyin Gülerce, 25 yıl boyunca Zaman Gazetesi'nde köşe yazarlığı yapmış, yazar ve öğretmendir.

1950 yılında, Edirne'nin Keşan ilçesinde doğan Gülerce, ilkokul eğitimini Enez ilçesinde tamamlamıştır. Ortaokula ise Keşan'da devam eden Gülerce, ardından eğitimine Edirne Öğretmen Okulu'nda devam etmiştir. Üniversite eğitimini, İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü'nde almıştır. Üniversitede okurken aynı zamanda İstanbul Yüksek Öğretmen Okulu'nda mesleki formasyon eğitimini de almıştır.

Dört yıllık fakültesini, kredisini tamamlamak suretiyle iki buçuk yılda bitiren Gülerce ardından Yeniden Milli Mücadele Dergisi'nde görev almaya başlamıştır. Star gazetesi yazarlarından Ahmet Taşgetiren'in de aralarında olduğu bir ekiple dergide köşe yazıları yazmıştır. Ardından 1977 yılında, Bayrak Gazetesi'nde muhabirlik ve başyazarlık görevine gelmiştir.

Ardından aldığı eğitim ile ilgili görevler almak isteyen Gülerce 1977 yılında Yalova Lisesi'nde fizik öğretmenliği yapmaya başlamış, daha sonra aynı lisede müdürlük görevine gelmiştir. Ağustos'ta geldiği lise müdürlüğü görevinden 12 Eylül 1980 darbesi nedeniyle 13 Eylül'de alınmıştır. Bir dönem Bursa Milli Eğitim Müdürlüğü görevinde bulunmuştur.

1983 yılında Anavatan Partisi'nden milletvekili adayı olan Hüseyin Gülerce seçilememiş ve bu dönemden sonra on yıl boyunca Yalova'da dershanecilik yapmıştır. Dershanecilik yaptığı bu dönemde 1989 yılında Zaman Gazetesi'nden aldığı teklifle gazete için köşe yazıları yazmaya başlamıştır. 89 yılında yazdığı ilk yazısı da Almanya'da ayıran duvarın yıkılması ile ilgili olmuştur. Yazarlığa devam ederken 1993 yılında da Samanyolu Televizyonu'nda Toplumun Nabzı adlı bir program yapmıştır.

1995 yılının ocak ayında, Zaman Gazetesi'nin Genel Müdürlüğü görevine getirilmiştir. Göreve getirildiği dönemde yayının da genel müdürlüğü bağlı olduğu Zaman Gazetesi'nde daha sonrasında genel müdür idari kısma ayrılmış ve o da bu sebeple Genel Yayın Yönetmeni olmuştur. Bir yıl bu görevde kalmıştır.

Yaklaşık 25 yıl Zaman Gazetesi'nde köşe yazarlığı görevine devam eden Gülerce, 17 Aralık 2013 sonrası gerçekleşen operasyonlardan sonra, ters düştüğünü belirttiği gazeteden istifa etmiştir.

14 Aralık 2014 tarihli, cemaate karşı yapıldığı iddia edilen operasyonu kapsamında gözaltına alınan Gülerce ifadesinin alınmasından sonra serbest bırakılmıştır

Genel Konular 1 yıl önce 0 Cevap 145 İzlenme

Yazar:Osman Kamlak

Osman Kamlak, henüz kendi hakkında bir şeyler yazmamış.

Cevapla

Üye girişi yaparsanız aşağıdaki bilgileri girmeniz gerekmez. Üye Ol - Giriş Yap

Güvenlik Kodu Resmi


Bu Bilgiye Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapabilirsiniz.