İsviçre'ye nasıl gidilir İsviçre'ye gitmek için nasıl vize alınır?

Hata
Soru

İsviçre'ye gitmek icin nasil vize alinir.İsviçre'ye kücük bir gezi ya da herhangi bir tanidigimizi ziyaret etmek istiyoruz. Doğasini, tarihini, göllerini. müzelerini, görmek isteyenlere biraz bilgi verelim simdi; Orta Avrupa da yer alan İsviçre eğer bordo pasaparto sahipseniz vize almaniz gerekmektedir.Yesil pasaportlular ise vize almadan seyahet edebilir. Iki tip basvuru vardir. D tipi basvuru direk konsolosluga ve C tipi basvuru seyahat acentelarina yapilmalidir. Ilk once randevumuzu aliyoruz. Basvuru formu ve dilekceler hazir edilmeli bunlar eksiksiz doldurulup yetkililere teslim edilmelidir.

            Gerekli evraklar sunlardir: Neden gitmek istiyorsak ayrintili dilekce yazmaliyiz, butun bilgiler eksiksiz olmali birinin yanina ziyarete gidiyorsak belirtmeliyiz. Bu vizenin daha kisa sürede cikmasina yardimci olur. Basvuru formlari eksiksik doldurulmali. Gidis gelis seyahat bilgileri varsa saglik sigortasi banka hesap bilgileri konaklama bilgileri ve vize ücretinin ödendigine dair dekontlar dosyaya eklenmelidir.

              İsviçre vizesi herhangi bir aksaklik eksik belge yoksa bir hafta icinde cikar. Sunuda belirtmeliyim ki yesil pasaporta sahip Türk vatandaslari herhangi bir sorguya maruz kalmadan rahatlikla İsviçre'ye girebilir, seyahat edebilir. Isvicre nin gercekten görülmeye deger cok güzel yerleri var.

Ülkeler 2 ay önce 0 Cevap 234 İzlenme
Gezi ve Tatil, Isvicreye nasi gidilir. Isvicre ye vize nasil alinir. Isvicre ye tatil. Isvicre ye gitmek istiyorum.,

Yazar:Deniz Dag

Deniz Dag, henüz kendi hakkında bir şeyler yazmamış.

Cevapla

Üye girişi yaparsanız aşağıdaki bilgileri girmeniz gerekmez. Üye Ol - Giriş Yap

Güvenlik Kodu Resmi


Bu Bilgiye Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapabilirsiniz.