Karbonat Maskesi Nasıl Yapılır? Karbonat Maskesi Nasıl Yapılır? Nedir? Karbonat Maskesi Nasıl Yapılır? İle İlgili Bilgiler

Hata
Soru

Karbonat Maskesi Nasıl Yapılır? ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz. Aşağıda Karbonat Maskesi Nasıl Yapılır? ile ilgili detaylı bilgi ve anlatımlar verilmiştir.
Karbonat Maskesi Nasıl Yapılır? ile ilgili yorum ve yazılar üyelerimiz tarafından ekleniştir. Karbonat Maskesi Nasıl Yapılır? Nedir?, Karbonat Maskesi Nasıl Yapılır? Ne demektir, Karbonat Maskesi Nasıl Yapılır? Anlamı nedir? gibi soruların cevabını sitemizden bulabilirsiniz. Ayrıca diğer konular ile ilgili bilgileri Makaleler kategorimizden bulabilirsiniz.

Size neredeyse her mutfakta var olan, fiyatı oldukça uygun ve cilt için oldukça faydalı bir ürünün varlığından bahsedeceğiz; karbonat. Mide ağrılarına iyi gelen, hamur işlerinden köfteye kadar mutfakta birçok alanda kullanılan bu beyaz toz cilt için de maske olarak kullanılabiliyor.

Karbonat tanecikli yapısı sayesinde ciltte peeling etkisi yaratıyor. Bu da cildinizi ölü derilerden arındırıp daha aydınlık daha temiz ve daha sağlıklı bir hal alması anlamına geliyor. Ölü derilerden ve ölü hücrelerden temizlenen cildiniz ışıl ışıl parlıyor.

Eğer lekeli bir cildiniz varsa bu lekeli görünümün azalmasına ve cilt tonunuzun açılmasına yardımcı oluyor.

Toz ve kir sayesinde neredeyse hepimizde bulunan siyah noktaların temizlenmesinde etkili oluyor.

Karbonat yapısı itibariyle cildinizi aşındırabileceğinden karbonat maskesinin haftada bir defa uygulanması yeterlidir. Aksi takdirde cildinizde tahrişler meydana getirebilir.

Karbonat cildinizde sivilce oluşumunu da engelliyor ve var olan sivilcelerin kısa sürede kurutularak tedavi edilmesine yardımcı oluyor.


Görsel: Venusbuzz

O zaman karbonat maskesinin nasıl yapılacağına bir bakalım;

Yoğurtlu Karbonat Maskesi


1 çay kaşığı karbonat
1 tatlı kaşığı yoğurt

Maskenin hazırlanışı oldukça basit. Cam bir kâsenin içinde karbonat ve yoğurdu iyice karıştırıyoruz. Karbonat pişirdiğiniz keki nasıl kabartıyorsa yoğurt üzerinde de aynı etkiyi gösteriyor ve yoğurdu kabartıyor. Kremşanti kıvamına geldiğinde maskenin hazır olduğunu anlayabilirsiniz. 

Hazırladığınız karbonat maskesini göz çevreniz ve dudak çevreniz haricinde tüm yüzünüze uygulayın. 

Maskeyi 30 dakika yüzünüzde beklettikten sonra iyice kuruduğunu göreceksiniz. 

Kuruyan maskeyi nazik hareketlerle soyun. 

İşte siyah noktalarınız ve ölü derilerinizden kurtulma anı.

Karbonat maskesi uygularken cilt tipinize göre hareket etmek oldukça önemli. Karma ya da yağlı bir cilde sahipseniz rahatlıkla uygulayabilirsiniz ancak kuru ve hassas bir cilde sahipseniz dikkat etmenizde yarar var. 

Kuru ve hassas bir cilt yapınız varsa maskeyi önce yüzünüzün küçük bir bölümüne sürüp alerjik bir reaksiyon alıp almayacağınızı kontrol edin. 15 dakika bekledikten sonra bir reaksiyon vermezse ( kızarma, yanma, tahriş gibi ) tüm yüzünüze ( göz ve dudak çevreniz hariç ) uygulayıp 10 dakika beklettikten sonra temizleyebilirsiniz.

Maske kalıntılarını, temizleme jeliniz ve ılık su ile iyice yıkayın.

Sonrasında bol soğuk suyla yıkadığınız cildinizi nemlendirmeyi unutmayın.

Genel Konular 1 yıl önce 0 Cevap 117 İzlenme

Yazar:Furkan Gündüz

Furkan Gündüz, henüz kendi hakkında bir şeyler yazmamış.

Cevapla

Üye girişi yaparsanız aşağıdaki bilgileri girmeniz gerekmez. Üye Ol - Giriş Yap

Güvenlik Kodu Resmi


Bu Bilgiye Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapabilirsiniz.