Rüyada Kartal Görmek Nedir? Rüyada Kartal Görmek Nedemektir? Rüyada Kartal Görmek Anlamı Nedir?

Hata
Soru

Rüyada Kartal Görmek ile ilgili sitemizde bulabilirsiniz. Aşağıda Rüyada Kartal Görmek ile ilgili detaylı bilgi ve anlatımlar verilmiştir.
Rüyada Kartal Görmek ile ilgili yorum ve yazılar üyelerimiz tarafından ekleniştir. Rüyada Kartal Görmek Nedir?, Rüyada Kartal Görmek Ne demektir, Rüyada Kartal Görmek Anlamı nedir? gibi soruların cevabını sitemizden bulabilirsiniz. Ayrıca diğer rüya tabirleri ile ilgili bilgileri Rüya tabirleri kategorimizden bulabilirsiniz.

Rüyada kartal görmek şeref ve itibara, güzel bir adla anılmaya, övgüye ve memuriyete işarettir. Rüyada eve bir kartal konması devlet kuşu ve talihli günlere; kartalı sevk ve idare etmek yahut ona binerek uçmak, şeref ve yüceliğe delalettir.

Rüyada kartalın yere doğru süzülerek inmesi vefatın çok yaklaştığına; kartalın eti, kemiği ve tüyleri hayra, yeni derecelere ve itibar kazanmaya delalet eder.

Rüyada kartalın başı üzerine konduğunu görmek idam edilmeye; kartal yavrusu necib evlada delalet eder.

Rüyada kartal görmek tabir başarının işaretidir. Bir kartal öldürmek dertlerin aşılacağı anlamını taşır.

Rüyada yükseklerde uçan kartal görmek, başarının işaretidir. Hayallerinizi gerçekleştirecek ve büyük başarılara imza atacaksınız. Güç, başarı, nüfus, mevki olarak yorumlanır.

Rüyada kartal görmek ne demek, kuvvetli, heybetli, savaşabilir biriyle tabir olunur. Bir kartalı olup kuşun da kendisine itaat ettiğini gören, devlet adamlarına yakın ve arkadaş olur.

Rüyada bir kartala binerek uçtuğunu gören, büyük bir şerefe erer veya uzun bir yolculuğa çıkar. Rüyada bir kartal avladığını gören, devletin itimadını kazanıp her yerde söz sahibi olur.

Rüyada bir kartalın kendisine pençesiyle vurduğunu gören, devletten zarar görür. Gökten bir kartalın süzülüp indiğini gören, hemen vefat eder.

Rüyada kartal yavrularını görmek iyi evlada, eti, kemigi, tüyü, büyükler tarafından verilecek mala ve şerefe işarettir.

Kirmani'ye göre; bir kartala binerek göğe kadar uçtuğunu gören, uzun bir yola gider ve bu yolculukta nimet, şeref ve mal elde eder. Eğer düşerse, bunlardan yoksun kalır. Bu uçuştan geri dönmezse, vefat eder. Selametle dönerse, hayır bulur. Rüyada görülen kartallar, pençesiz, yani tırnaksızsa, meleklerle tabir olunur.

Rüyada kartal yavrularını tuttuğunu gören, evli ise eşi erkek çocuk doğurur. Evli değilse genç bir kızla evlenir. Başının üstünde bir kartal durduğunu gören, asılır.

Danyal (A.S.)'a göre; evine veya mahallesine bir kartal indiğini görmek, o yerin hakiminin bir hayırda bulunacağına delalet eder. 

Cafer-i Sadık'a göre; rüyada kartal görmek sekiz şekilde tabir edilir: Seref, emir, başkanlık, meth(övgü), iyi ün, yüksek bir mevki, emir ve yolculuk.

Bir başka rivayete göre de: Bir kimse rüyada kartal ile mücadele ettiğini görürse, amiri ona kızar ve onu rahatsız etmek için zalim bir kimseyi ona musallat eder.

Rüyada kartala malik olduğunu gören kimse, büyük bir mülke, izzet ve şerefe kavuşur. Bir kimse rüyada bir kartala malik olduğunu, onunla beraber uçtuğunu ve kendisinden korkmadığını görürse, o kimsenin işi iyi ve kendisi zalim olur.

Rüyada kartal yavrusuna kavuştuğunu gören kimsenin kadri yüce bir çocuğu olur. Bu rüyayı gündüz gören kimse, hasta olur. Eğer kartal yavrusu kendisini tırmalarsa, o kimsenin hastalığı uzar.

Rüyada boğazlanmış olarak görülen kartal devlet ricalinden birisinin ölümüne işarettir. Kartal, salih kimselerle de tabir edilir. Rüyada kartal gören ve sesini işiten kimse bir adamla mücadele ve kavga eder. Kartal etinden yiyen veya onun kanadından, kemiğinden bir şey alan kimseye, mal gelir. 

Rüya sahibinin rüyasında siyah kartal görmesi kişi için pek de hayırlı yorumlanmaz. Kişinin kötü haberler alacağı bu haberlere çok üzüleceğine, aynı zamanda çevresindeki insanların da bu habere olumlu yaklaşmayacaklarına yorulmaktadır.

Rüya tabircilerine göre rüyasında kartal yumurtası gören kişi eğer bekar ise evlenip çocuk sahibi olacağına, evli ise hayırlı evlat sahibi olacağına delalettir.

Rüya sahibinin rüyasında kara kartal görmesi kişinin çeşitli belalarla uğraşacağına, yorgun düşeceğine, ailesinin yardımı ile yeniden ayağa kalkacağına delalet eder.

Rüyada kartal pençesi görmek sevdiği insanlar tarafından kazık yiyeceğine, adeta hayal kırıklığına uğrayacağına yorumlanır.

Rüyada kartal öldürmek, tüm sorunların üstesinden gelecek ve engelleri aşacaksınız.

Rüyada evine kartal girdiğini görmek kişinin hanesinin bolluk ve bereket içerisinde olacağına, iş hayatında bulunan zorluklarına ortadan kalkacağına delalete eder.

Ayrıca bkz: Rüyada Şahin Görmek, Rüyada Kuş Gagası Görmek 

Kartal

sizlere sorumatika.com farkıyla sunulmuştur

Rüya Tabirleri 1 yıl önce 0 Cevap 89 İzlenme

Yazar:Timur Akçakoca

Timur Akçakoca, henüz kendi hakkında bir şeyler yazmamış.

Cevapla

Üye girişi yaparsanız aşağıdaki bilgileri girmeniz gerekmez. Üye Ol - Giriş Yap

Güvenlik Kodu Resmi


Bu Bilgiye Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapabilirsiniz.